1993. szeptemberében nyitotta meg kapuit Tatabányán az Árpád-házi Szent Margit Katolikus Általános Iskola, mely az egyház, a szülők és a város összefogásával jött létre, a megyeszékhely első katolikus iskolájaként. A katolikus egyháztól korábban elvett ingatlanokért cserébe kaptuk a Botond utcai épületet, ahol korábban zeneiskola működött. Az iskola szervezése 1992. decemberében kezdődött: Az iskola igazgatójának és tanulóinak jelentkezését 1992. december 31-ig várta a győri Püspökség. Az iskolába jelentkező pedagógusok alkalmasságáról - egy felvételi beszélgetés keretében - dr. Pápai Lajos győri püspök győződött meg. Az iskola igazgatói pályázatát Hubertné Karnuts Gizella matematika-fizika szakos tanár nyerte el. A Győri Püspökség által kijelölt püspöki megbízott Varga János esperes, alsógallai plébános lett. Az iskola az alapfeladatait a tanulók után járó állami normatívából, valamint egyházi támogatásból látja el.
A Karolina Iskola, mint a város szívében létező intézmény meghatározó jellegű a város iskolaügyét tekintve. Az eltelt évszázad alatt sok leány, majd a későbbiekben fiúk nevelése és oktatása folyt az iskolában, sajnos nem mindig keresztény-katolikus szellemiségben, mint ahogy azt eredetileg az alapító gróf Csáky Károly Emmánuel elgondolta. A Csáky püspök utódai szintén kitüntető figyelemmel és atyai szeretettel tekintettek az iskolára, illetve mély lelki fájdalommal az államosított intézményre. A század első felében Vác város polgárságának leányai szinte kizárólag ebben az iskolában tanulhattak. A keresztény szellemiségű püspöki székhely életében nagy fontossággal bírt a polgári leányiskola, mely erkölcsös, vallásos, becsületes jellemű, de ugyanakkor igen alapos ismeretekkel rendelkező honleányok nevelését tűzte ki célul.
1991-ben a rendszerváltozás lehetővé tette, hogy a három történelmi egyház rákoskeresztúri vezetőinek összefogásaként, Isten segítségével megkezdte működését az egyházi iskola. 'Egyházi' iskola a kerületben? Pedagógusoknak, szülőknek, na meg a gyerekeknek is teljesen újnak tűnt. Sokan örültek az intézmény indulásának, de sokan kételkedtek létjogosultságában. Első igazgatónőnk Kucsma Mária sok-sok szeretettel, időt és fáradtságot nem kímélve szervezte, koordinálta az iskola indítását. Megszervezte a diákok beiratkozását, padokért, egyéb felszerelésekért kilincselt. Pedagógusokat hívott, nyert meg egy nemes cél érdekében.
Iskolánk nagyon-nagyon fiatal... 1995. szeptember 2-án volt az első évnyitó. A hajdani Gyomán és Endrődön (ma Gyomaendrőd) számos egyházi ingatlan volt: iskolák, népház, lakások, árvaház, stb. A rendszerváltás kapcsán visszaigényeltük ingatlanainkat, és a tulajdonjogot a két plébánia 14 ingatlan esetében visszakapta.
Egy régi egri oktatási intézmény, mely 1929 óta több ezer gyermeket indított el az útjára, ma megújulva várja tanulóit. 1948-ig Szent Imre Római Katolikus Iskola néven működött az intézmény. Sok városlakó még most is így emlegeti. Az elmúlt fél évszázad során 5. sz. Állami Általános Iskola , majd V. sz. Általános Iskola, később Deák Ferenc Római Katolikus Általános Iskola név alatt folyt az épületben a tanítás. 1993 őszétől egyházi iskola lettünk, fennállásunknak 15. évfordulóján pedig Dr. Ternyák Csaba egri érsek visszaadta a régi nevünket, és hozzánk csatolta a Jó Pásztor Óvodát is. Most összevont intézményben folyik a 3 - 14 éves növendékék nevelése. Munkánkat a HIT, ÉRTÉK, TUDÁS alapjára helyeztük. Eredményességét bizonyítja, hogy tanulóink megállják helyüket országos beiskolázású egyházi középiskolákban is: Kecskeméten, Pannonhalmán, Esztergomban, Szentendrén. A keresztény lelkiségből adódóan átszövik tanításunkat, nevelésünket. Mindennapjainkat meghatározza az Örök atya iránti hűség, a haza, az embertársaink, a természet, a béke, a munka, a szabadság, az öröm szeretete. Azokat a gyermekeket várjuk, akiknek szülei magukénak vallják az említett erkölcsi értékeket.